Poepzak voor Amelander paarden?

BALLUM – De vereenvoudiging van de Algemene Plaatselijke verordening doet in de raadszaal van Ameland stof opwaaien. Voor stof kun je in dit geval beter het woord ‘paardenpoep’ invullen. Raadsleden krijgen met de regelmaat van de klok klachten van burgers over paardenpoep op straat. Niet alleen hondendrollen, maar ook paardenvijgen zorgen voor ergernis. Vooral wanneer de hopen in het dorp op straat vallen en blijven liggen. Over paardenpoep in het buitengebied horen de raadsleden niet zoveel commentaar.

Hoe een amazone moet zien dat haar paard op straat heeft gepoept is nog een grote vraag. Burgemeester Albert de Hoop stelt guitig achteruitkijkspiegels en een poepzak voor. De kwestie is niet geregeld in de nieuwe APV. Paarden zijn vee en daarvoor gelden weer andere regels dan voor huisdieren zoals de hond. Die staat wel genoemd in de APV. Het doet Richard Teuben (A’82) verzuchten dat het hem niet uitmaakt hoe het geregeld wordt, als het maar geregeld wordt.

Wat de poepzak betreft: die moet nog ontwikkeld worden, volgens raadslid en paardenvrouw Gunda Brunotte. Albert de Hoop ziet meteen kansen voor een studieproject van HBO-ers.

>>> lees hier meer over de raadscommissievergadering van 6 juli 2009

 

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18168

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *