WPD zet MadNes-gangers over met taxi

NES – Het was een zonovergoten zondag met veel MadNes festivalgangers en dagjesmensen die de mooie dag te baat hadden genomen. Wagenborg zette de Watertaxi in en schakelde Veltman in met zijn snelle vaartuig.

Het vervoer naar Holwerd zette sommige reizigers op het verkeerde been en bij de redactie kwam een opgetuigde klacht binnen over de voorzieningen van de veerdienst. Wagenborg zet zijn kant van het verhaal er tegenover.

Tjeerd van der Weg, een fervente Ameland-ganger is obstinaat. Namens een groep gestrande toeristen op Ameland zet hij zijn klacht uiteen. Zondag 7 juli, maakten velen de overtocht naar het eiland, begint Van der Weg zijn verhaal. “Bij een ieder is bekend dat de laatste boot van Ameland naar Holwerd vertrekt om 18.30 uur.”  Rond de klok van18.00 uur melden reizigers zich op de pier van Nes om ruim op tijd te zijn voor de boot van 18.30 uur. De mensen worden door een medewerker van Wagenborg passagiersdiensten tegengehouden. De boot is vol. “Niet getreurd,” zegt Van der Weg, “volgens de medewerker van Wagenborg komt er om 19.30 uur een extra boot.” De meeste reizigers lopen daarop naar restaurant de Piraat om daar te wachten. “Hier ziet men dat het wel heel lang duurt voordat de 18.30 uur boot vertrekt. Zouden er dan toch extra mensen mee zijn gegaan? Even later, weer op de pier, krijgt men te horen dat er geen boot meer vaart, men kan gebruik maken van de Watertaxi kosten minimaal 25,- per persoon, terwijl er betaald is voor een retour. Gestrande toeristen keren onverhoopt terug en zijn noodgedwongen op zoek gegaan naar een slaapplaats.” Mensen worden op kosten gejaagd en sommigen komen nu te laat op hun werk, zegt een zeer ontevreden Van der Weg.

Ger van Langen, directeur Wagenborg passagiersdiensten, verantwoordelijk voor de veerdienst, vertelt een andere kant van het verhaal: “Er is inderdaad een misverstand ontstaan rondom de laatste boot, gisteravond. Er stond geen afvaart in de dienstregeling om 19:30 vanaf Ameland (wel Holwerd natuurlijk). Om half zeven waren alle passagiers weg van de steiger. Om 19:30 uur melden zich mensen die er vanuit gingen dat er een half acht boot zou varen. Omdat werd gesteld dat er door WPD was gecommuniceerd dat deze wel zou varen en dit niet te achterhalen was, zijn alle mensen (gratis) met de Watertaxi naar Holwerd gebracht. Om het snel te doen heeft WPD ook Richard Veltman daarbij ingeschakeld (en betaald). In Holwerd is het parkeerterrein langer open gebleven en zijn de mensen die binnendijks geparkeerd stonden keurig naar hun auto gebracht.”

Van Langen hoort vaker de klachten over vertragingen van de veerboten. Hij voegt aan de uitleg toe: “Wagenborg doet er alles aan om de dienstregeling te allen tijde uit te voeren. De staat, verantwoordelijk voor het onderhoud aan de vaargeul, heeft grote moeite om de vaargeul op de vereiste breedte en diepgang te houden, hier ligt de grootste oorzaak van de vertragingen.”

Vertragingen door extreem laag en hoog water zullen altijd optreden, stelt de directeur terecht. We varen immers in een gebied met grote dynamiek. “Het is nog niet lang geleden dat veerboten uren vastlagen en het een geaccepteerd onderdeel was van het reizen op het wad! Jammer dat voor deze mensen het geweldige weekend blijkbaar negatief is geëindigd.”

Wagenborg passagiersdiensten heeft een vervoersplicht: de veerbootdienst moet de reizigers die niet meer op de laatste boot passen overzetten met een extra boot of watertaxi. WPD heeft zich van die plicht gekweten.

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *