Roosdunen verplaatst tenten

centrale duingebied geofferd

BALLUM – Stichting Recreatiecentra Ameland, de eigenaar van kampeerterrein Roosdunen in Ballum op Ameland, kan gaan schuiven met de tenten. Waar nu de kamperfoelie bloeit en zelfs een veenbessen veldje te vinden is staat straks een tent, bungalow of bedrijfswoning. Het bestemmingsplan Roosdunen 2006 is door de raad aangenomen.
plannen
Roosdunen heeft een handvol plannen die slechts uitgevoerd kunnen worden na goedkeuring van het bestemmingsplan. Het kampeerterrein wil tenten plaatsen op het centrale duingebied, vier kavels bebouwen met bungalows en een bedrijfswoning plaatsen. De parkeerplaats moet daarvoor worden verplaatst naar de Strandweg. Stichting Recreatiecentra Ameland heeft nog meer plannen. Ze wil de midgetgolfbaan ergens anders en op den duur het openluchtzwembad overkappen en van een nieuwe entree en nieuwe douches voorzien.
duinroosje
Het bestemmingsplan Roosdunen speelt al 16 jaar, zegt Anne ten Hof, directeur van Roosdunen. Knelpunt is vooral het centrale duingebied, het gebied waar 25 jaar geleden een trimbaan is gebouwd en wat Roosdunen al jaren gebruikt voor tenten en auto’s. De gemeente gedoogt deze invulling. Tot driekwart jaar geleden heette dit gebiedje ‘centrale duingebied’. Nu wordt het in de stukken ‘speelveldje’ genoemd. Herman van Hoogen uit Amsterdam, die al 36 jaar regelmatig op Ameland verblijft, windt zich op over de nonchalance waarmee over terreintjes als het centrale duingebied wordt gesproken. Van Hoogen vecht al jaren voor behoud van dit gebied dat een restant is van het oude duin en heidegebied van Ballum. Mede namens 26 andere belanghebbenden, Amelanders en Amelandgangers die een bungalow in de buurt hebben, schrijft hij bezwaarbrieven. ‘Het is onbegrijpelijk dat er bij uw college geen enkel begrip bestaat voor het behoud van kleine belangrijke stukjes met natuurwaarde,’ is de zienswijze van Van Hoogen. In het gebied bloeit ondermeer het duinroosje waar Roosdunen naar genoemd is.

centraal duingebied
Wethouder Will Bakema erkent dat het gebied natuurwaarde bezit. Hij staat achter de uitgebreide natuurtoets die het vorige college in 2005 heeft laten uitvoeren. In zijn vorige periode als wethouder heeft hij moeite gedaan een compromis te bereiken tussen de strijdende partijen. Nu verdedigt hij de noodzaak van actualisatie van het bestemmingsplan. Hij zal straks het raadsbesluit verdedigen bij een rechtbank.
Directeur van Roosdunen Anne ten Hof zit tijdens de bespreking van het bestemmingsplan broederlijk naast bezwaarmaker Van Hoogen achter in de raadszaal. Ten Hof weet dat het centrale duingebied Van Hoogen heilig is, maar de directeur strijdt voor seizoensverlenging en kwaliteitsverbetering van zijn kampeerterrein.
gedogen
Roosdunen en Ten Hof staan tevens voor een gedifferentieerd aanbod van verblijfsaccommodaties. Tenten, caravans en bungalows horen naast elkaar een plek te krijgen op een functioneel ingericht terrein. Het centrale duingebied heeft hij nodig om de tenten kwijt te kunnen. Al zes jaar lang wordt gedoogd dat het terrein gebruikt wordt als tentenkamp en parkeerterrein waar ’s zomers honderd auto’s staan. De gedoogbeschikking van de gemeente moet worden omgezet in legalisatie van het tentenkamp. Het is een mooi gebiedje voor 60 tenten, meent Ten Hof.
De gemeenteraad is het met hem eens.
zwaarden scherpen
Het Bestemmingsplan Roosdunen 2006 wordt ter goedkeuring voorgelegd aan de Gedeputeerde Staten van Fryslân.
Van Hoogen en de zijnen scherpen de zwaarden voor de volgende ronde. De oud-hoofdinspecteur van de Amsterdamse politie heeft nog wel enkele procedurele ijzers in het vuur liggen. Hij blijft zich met mandaat van de club van 26 inzetten voor het behoud van het centrale duingebied.

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *