Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Plaatsing HRe-ketels op Ameland

BALLUM – Vanaf 11 oktober 2010 start Eneco samen met lokale installateurs met de plaatsing van 40 HRe-ketels in woningen en andere gebouwen op Ameland. Het HRe-project wordt in het kader van Duurzaam Ameland door de gemeente Ameland, Eneco en GasTerra met steun van het Waddenfonds uitgevoerd. Na een geslaagde praktijkproef met 17 HRe-ketels wordt op 14 oktober 2010, als officiële start van het HRe-project, de eerste HRe-ketel uit een serie van 40 in dorpshuis 't Camminghahuus in Ballum geplaatst. Met 57 operationele HRe-ketels is Ameland hard op weg om de beoogde plaatsing van 100 HRe-ketels te realiseren.
Het demonstratieproject 'HRe-ketel op Ameland' omvat 100 HRe-ketels met Stirlingtechnologie van de MTS Group (Ariston). De HRe-ketel, ook bekend als micro-WarmteKrachtKoppeling (micro-WKK) of thuiscentrale, is een volgende stap in efficiënter gasgebruik. Deze ketel levert naast de warmte die in huis nodig is ook elektriciteit. Bij gebruik van deze nieuwe ketel hoeft er in grote centrales minder elektriciteit opgewekt te worden.
Daardoor levert de HRe-ketel een significante bijdrage aan de vermindering van de uitstoot van kooldioxide (CO2). In een gemiddelde woning in Nederland zal een HRe-ketel jaarlijks circa 2.500 kWh elektriciteit produceren terwijl er jaarlijks per huis zo'n 3.600 kWh nodig is. Dit levert een CO2-reductie op van ongeveer 1.000 kg per huis per jaar, wat overeenkomt met een besparing van bijna twintig procent. Aangezien de bezitter van een HRe-ketel voor een belangrijk deel zelf in zijn stroomvoorziening kan voorzien, zullen de energiekosten op jaarbasis met zo'n 300 euro dalen.
Eerder werden al zeventien toestellen op Ameland geplaatst: zestien in huurwoningen van het Woningbedrijf Ameland en één in de vuurtoren. De doelstelling van het project is om in totaal 100 HRe-ketels op Ameland te plaatsen.
Alle huiseigenaren op Ameland kunnen meedoen met de veldtest. De woning en het verbruik moeten uiteraard wel aan een aantal minimumeisen voldoen. Dit wordt per woning beoordeeld door adviseurs van Eneco. Constance Heijnen, Sr. Productmanager bij Eneco: 'Gelukkig zijn de inwoners van Ameland enthousiast over het project en waren velen van hen geïnteresseerd in deelname aan de test. Dit maakt dat we in relatief korte tijd 57 deelnemers hebben kunnen selecteren. Neemt niet weg dat we nog steeds op zoek zijn naar nieuwe deelnemers om tot het magische getal van 100 te komen.'