Papegaaiduiker op Ameland

HOLLUM – Op Ameland is afgelopen week een papegaaiduiker op het strand gevonden. Het dier was dood. Dat meldt het Friesch Dagblad in haar krant.

Papegaaiduikers komen voor op rotsige kusten en niet in het waddengebied. Hij is voor Nederland een zeldzame wintergast.

Het zijn prachtige zwart-witte vogels met een fel oranje snavel. De papegaaiduiker, hij wordt ook wel priester genoemd, overwintert op volle zee. De priester komt volop voor aan de westkust van Ierland, waar het rotsig is. Ondermeer bij de Cliffs of Moher zijn ze te zien. Om ze te treffen moet je er in de ochtend naar toe, want rond het middaguur vertrekken ze naar volle zee om te vissen. In het Engels heten de vogel puffins.

⇒ lees hier over de Cliffs of Moher en de puffins

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18168

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *