Natuurherstel gestart in oostelijk duingebied van Ameland

In het oostelijke duingebied van Ameland is bij het Spijkerpad gestart met werkzaamheden voor natuurherstel. Door het maaien van delen van het duingebied krijgen duinvalleien en open duinen opnieuw meer ruimte. Dit beheer is bedoeld om de natuurlijke omstandigheden te verbeteren voor bijzondere planten- en diersoorten die in dit gebied thuishoren.

De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemer Nagtegaal in opdracht van natuurbeheerder It Fryske Gea. Het maaibeheer moet ervoor zorgen dat de duinen open blijven en niet dichtgroeien, wat essentieel is voor het behoud van de biodiversiteit.

Tijdens de uitvoering kan het gebied er tijdelijk minder verzorgd uitzien. Ook kan er in het dorp enige overlast ontstaan door het transport van materiaal. Volgens de betrokken partijen wordt geprobeerd deze overlast zo veel mogelijk te beperken en zorgvuldig te werken.

Meer informatie over het project is te vinden op de website van It Fryske Gea via www.itfryskegea.nl.

Bron en foto (C): gemeente Ameland

Persbureau Ameland
Persbureau Ameland

Persbureau Ameland brengt alle actualiteiten om en rondom Ameland. Daarnaast verschijnen er verschillende reportages over de vele bewoners die het eiland rijk is. Zelf een goede tip? Mail deze naar info@persbureau-ameland.nl.

Artikelen: 2079

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *