Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Molen voorbereid storm in

NES – Op korenmolen Phenix in Nes zijn alle mogelijke voorzorgsmaatregelen getroffen om de zware storm die verwacht wordt schadevrij te doorstaan.
Zo zijn alle windborden uit de wieken verwijderd, zijn er extra borgkettingen aangebracht aan de roede, is de vang (rem) verzwaard: de molenstenen zijn bijgezet. De molenzeilen zijn "in de lijnen" gelegd. Het in de lijnen leggen is een oude techniek van molenzeilen afbinden zodat ze onder geen enkele voorwaarde stuk kunnen waaien.
“Het is even werk,” zegt molnaar Marcel Kroon, “maar aangezien de weerberichten een steeds zwaarder weerbeeld schetsen geld de oude regel ‘voorkomen is beter dan genezen’.”
Molen Phenix is een 133 jaar oud rijksmonument gelegen aan de rand van het centrum van Nes op Ameland en ondergebracht in de Stichting Amelander Musea.
>>> lees hier meer over de noordelijkste molen van het land