Masterskip groeit: Steeds meer jongeren maken oceaanreis

HARLINGEN – Masterskip, de stichting die middelbare scholieren meeneemt op oceaanreizen, groeit en bloeit. Nooit schreven zich meer jongeren in dan voor het seizoen 25/26. Vandaag liep Masterskips derde Tall Ship de Wylde Swan weer binnen in Harlingen. 34 Leerlingen maakten de oversteek mee vanaf Cuba.

De afgelopen jaren is Masterskip gegroeid van 1 Tall Ship met 80 plekken per jaar, naar 3 eigen Tall Ships met in totaal maar liefst 450 deelnemers. Per reis kunnen per schip 25 – 45 scholieren mee. Daarmee werkt de organisatie toe naar twee dromen: Bereikbaarder worden voor meer jongeren. En ten tweede: de traditie van opleidingsschepen weer in ere herstellen.

Want met de schepen Wylde Swan, Noorderlicht en de Gulden Leeuw is weer een volwaardige Nederlandse vloot van zeilende opleidingsschepen ontstaan. Frank Stienstra, algemeen directeur van Masterskip hierover: “In Noorwegen en Denemarken bestaat deze traditie nog wel, maar daar is het onderdeel van het schoolsysteem en drijft het op overheidsgeld. Als Masterskip doen we dit zonder een euro subsidie, dus daar zijn we heel trots op.”

Een iconische campagne

Masterskip lanceert vorige week een nieuwe campagne met een stevige oproep: Tall Yourself. “We varen op schitterend azuurblauw water en langs tropische eilanden. Maar ook daar zeilen we pittige meerdaagse trajecten. Met Tall Yourself maken we duidelijk wat je mag verwachten van Masterskip. Je komt groter, sterker en scherper terug. Want het zijn stevige reizen vol fysieke en mentale uitdagingen”, aldus Stienstra.

Persbureau Ameland
Persbureau Ameland

Persbureau Ameland brengt alle actualiteiten om en rondom Ameland. Daarnaast verschijnen er verschillende reportages over de vele bewoners die het eiland rijk is. Zelf een goede tip? Mail deze naar info@persbureau-ameland.nl.

Artikelen: 1507

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *