Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Leienactie voor Clemenskerk

NES – Dinsdag 29 maart wordt tussen 10.00 en 11.00 uur de toren op de herbouwde Clemenskerk geplaatst.
Er zullen vele betrokkenen bij aanwezig zijn en voor publiek zal er – op veilige afstand – zijn te genieten van een spectaculaire hijsklus van het nieuwe en vertrouwde silhouet van de kerk.
Het parochiebestuur heeft onder meer de kinderen van groep 7 en 8 van de Kardinaal De Jongschool uitgenodigd. De kinderen zijn vanaf het begin na de brand betrokken bij de wederopbouw en hebben al menig actie gedaan om geld in te zamelen voor de kerk.
Leienactie
Het kerkbestuur grijpt de hijshappening aan om nog een sponsoractie te lanceren. Ze doen dat in de vorm van een leienactie. Een lei voor op het kerkdak is te sponsoren voor tien euro per stuk. De sponsor mag dan zijn of haar naam of een tekst achterop de lei schrijven die dan op het nieuwe dak komt te liggen. Er wordt op die manier niet alleen geld opgehaald voor de nieuwbouw en renovatie van de Sint Clemenskerk, maar het dak wordt dan ook nog eens gezegend met namen, gedichten, spreuken en goede wensen van alle sponsoren.
Actie Kerkherstel
De barometer van Actie Kerkherstel staat momenteel op bijna 86.000 euro. Het doel is om in totaal 200.000 euro op te halen. Voor de komende maanden staan er meer acties op stapel.
Na dinsdag komt er een tafeltje met leien in De Toel te staan, waar sponsoren hun leien na dinsdag kunnen betalen en beschrijven. De tafel zal een dag of tien blijven staan.