Carbidkanonnen van Buren

BUREN – In de middag van oudejaarsdag verzamelen de Buremers op de Paasduinweg. Op een groenstrook tussen de huizen staat een rij melkbussen, oude gasflessen en omgebouwde watertanks opgesteld waarmee ballen en boeien meters, soms wel tientallen meters hoog, worden weg geknald. Buremer kerels bedienen de kanonnen.

De chocolademelk dampt, de glühwein laat zich smaken en de vuurkorf gloeit. Omstanders maken zelfs een dansje midden op straat.

In alle dorpen wordt met carbid geschoten. De knallen zijn hard, maar in Buren het hardst van allemaal.

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *