Akkoord kokkelvissen in Waddenzee

Ameland in 2011LEEUWARDEN – Er is een akkoord over een duurzame voortzetting van het handmatig kokkelvissen in de Waddenzee.Woensdag i juni ondertekenden vier partijen een akkoord over een duurzame voortzetting van het handmatig kokkelvissen in de Waddenzee. Jaap Verhulst van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw & Innovatie, Bert Keus van Vissersvereniging 'Op Handkracht Verder', Wilfred Alblas van Natuurmonumenten en Kees van Es van het platform ‘Naar een Rijke Waddenzee’ zetten hun handtekening. Gedeputeerde Johannes Kramer neemt het akkoord vervolgens in ontvangst.

De overeenkomst beëindigt jarenlange en soms hoogoplopende (juridische) geschillen tussen vissers en natuurbeschermers.

Het akkoord regelt de continuïteit van het handkokkelen. En het laat zien dat natuur en economie in de Waddenzee samen kunnen gaan.

Bron: Provincie Fryslân

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *