Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Verontruste vier van Ameland

BALLUM – Verontrust en actiebereid, dat zijn de vier Amelanders die een brief schreven aan organisaties, stichtingen en verenigingen op de alle Waddeneilanden. De vier, Martin Oud, Hans Spoelstra, Klaas Hendrik Nagtegaal en Harmen Wijnberg, maken zich druk om de brij van regels en wetten die voor het waddengebied geldt. Ze vrezen dat vogels, vissen, zeehonden en vele andere dieren steeds belangrijker worden gemaakt ten koste van de vrijheden op de eilanden. Er opereren tientallen organisaties in het waddengebied die vaak verschillende en ook wel tegengestelde belangen hebben. De vier zijn ook de loze beloftes zat, dat er niet meer gebieden verboden terrein worden. Dat probleem speelt op alle Waddeneilanden, weten ze. "De brij van regelgeving is inmiddels dikker dan het slik van het wantij." De vier eilanders willen daar niet aan ten onder gaan. Ze willen blijven vissen, op het strand rijden en genieten van het eiland.
De club van vier wil een brede maatschappelijke discussie op gang brengen en roept op om ideeën, suggesties en voorbeelden op te sturen. De briefschrijvers hadden nog niet naar de pers willen gaan, maar iemand van een van de andere eilanden speelde de ‘open brief’ door naar de Leeuwarder Courant.
In de jaren 70 stond een actiegroep op met soortgelijke strekking: ‘Vrije Vogels, gekooide mensen,’ was toen de leus die op affiches voor de ramen hingen. De natuurclubs hadden te veel te zeggen over het wad en de eilanden, was de mening van die posterplakkers.