Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Zomerdip heeft dieptepunt bereikt met lokaal bijna vorst aan de grond

HOLLUM – Zomerwarmte is de laatste dagen ver te zoeken in ons land. Afgelopen nacht kwam het binnen de landsgrenzen op een enkele plek tot het vriespunt op klomphoogte. Zo registreerde de voormalige vliegbasis van Twenthe een laagste 10-centimeter temperatuur van 0,0°C. Daarmee is het de landelijk laagst gemeten augustustemperatuur sinds 1993. Op Ameland en de Waddeneilanden was geen vorst aan de grond.
Vorst in augustus zeer zeldzaam
Volgens MeteoGroup is sinds het begin van de metingen slechts tweemaal eerder in augustus een negatieve temperatuur gemeten. De laatste keer was op 29 augustus 1993 met in Soesterberg aan de grond -0,4°C. Op anderhalve meter hoogte is in augustus zelfs nog nooit een temperatuur onder nul geregistreerd.
Warmere vooruitzichten
De temperatuur maakt vanaf vrijdag een behoorlijke sprong omhoog. In de middag komt het kwik dan vrijwel overal weer boven 20 graden uit en van koude nachten is dan absoluut geen sprake meer. Daarbij trekken wel nog geregeld wolkenvelden over en zou er lokaal nog een buitje kunnen vallen. Begin volgende week wordt het ook een stuk zonniger en warmer met lokaal 25 graden. Dan is de zomer weer compleet teruggekeerd.
Augustus en sterrenregen
Elke zomer trekt de Aarde door de Perseïden-meteorenzwerm: een wolk van stofdeeltjes achtergelaten door de komeet Swift-Tuttle. Veel stofdeeltjes komen dan met zestig kilometer per seconde in botsing met de dampkring van de Aarde en veroorzaken kortstondig een lichtstreep aan de hemel: een vallende ster of meteoor, die helemaal uiteen valt.
Het hoogtepunt van de meteorenzwerm valt dit jaar in de nacht van 12 op 13 augustus, met zo'n 120 vallende sterren per uur.
Bron: MetoGroup en eigen redactie