Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Terschelling niet langer Speulsk

TERSCHELLING – Het is een mooi eilands woord, dat zowel in het Terschellings (Meslânzers) als in het Amelands voorkomt: speulsk. Het betekent, zoals het zo mooi in het Wao’deboek fan ut Amelands staat, teeldriftig (bij koeien). Een koe die tochtig is, is speulsk. De Terschellinger boeren gebruiken het woord en ook in de Amelander agrarische sector waart het begrip rond.
Een marketing en promotieclub van Terschelling wilde een nieuwe promotiecampagne starten en daarbij het woord Speulsk aan het eiland koppelen. Te veel Terschellingers kwamen daar tegen in het geweer. Het woord wordt nu niet langer gebruikt in de campagne.
>>> vandaag te lezen in de Leeuwarder Courant
>>> meer weten over Agrarisch Ameland? Bezoek dan de twee tentoonstellingen en fiets de agrarischeroute langs 15 agrarische locaties