Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Nobel in de Sterren

BALLUM – Het culinaire evenement NOBEL IN DE STERREN vindt dit jaar plaats in het weekend van 21 en 22 november. Even als voorgaande edities staat deze editie in het teken van de band tussen Nobel en Frankrijk.
Sterren chef Nico Gautier, van restaurant ‘La Laiterie’ (www.lalaiterie.fr) uit Lille, komt deze keer naar Ameland voor een culinaire samenwerking met Nobel chef-kok Philippe Straub. In 2010 is Nico Gautier door Gault Millau uitgeroepen tot Jong Talent. Hij heeft een passie voor streekgebonden producten en smaken en is een onvermoeibare scout naar de beste lokale producten. Deze kennis wil hij graag delen met anderen. Hij is dan ook één van de initiatiefnemers van Baladvore.
Baladvore is een gratis app waarbij chefs de informatie van goede lokale leveranciers met de gebruiker delen. Tot deze club van chefs behoort ook Philippe Straub, de eerste Nederlandse chef die hieraan zijn medewerking verleent.
Vrijdag 21 november staat het menu in teken van de streek Nord-Pas-de-Calais met het menu ‘Quatre mains au Pays Bas’. Er wordt door de twee Chefs een vijfgangen menu bereid met twee voorgerechten, een hoofdgerecht, een kaasgerecht en een nagerecht (€95,-). Het bijpassende wijnarrangement is samengesteld door de sommelier van ‘La Laiterie’ ( €47,50).
De tweede avond, zaterdag 22 november, staat net als bij voorgaande edities in het teken van truffel met het “Menu Truffe” (vijf gangen, €105,-).
Ook dit menu wordt vergezeld door een bijpassend wijnarrangement ( €47,50).
De menu’s zijn te vinden op de website: www.hotelnobel.nl
Reserveren voor het culinaire evenement kan door contact op te nemen met Chiel de Boer op telefoonnummer 0519-554157 of door een email te sturen naar restaurant@hotelnobel.nl. Vermeld hierbij alstublieft uw naam, telefoonnummer, het aantal personen waarvoor u wilt reserveren, en op welke avond(en) u wenst te dineren. Er zal dan zo spoedig mogelijk contact met u worden opgenomen voor de bevestiging.
Met warme groet vanaf Ameland,
Barend Nobel – Phillipe Straub & medewerkers Nobel