Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Kerstboomwerpen in Ballum 2007
BALLUM – Op oudejaarsdag vindt in Ballum het derde Amelander Kampioenschap Kerstboomwerpen plaats. Het plantsoentje voor café Nobel is het strijdperk. Op 31 december 2005 werd het eerste kerstboomwerpen op- Ameland gehouden.
Er wordt gestreden in 3 categorieën: mannen, vrouwen en kinderen tot en met 12 jaar. De kerstboom moet zo ver mogelijk op de highland manier geworpen worden. Dit betekent dat de boom onderhands gegooid wordt en dat de punt van de kerstboom het meetpunt is.
Bij de mannen is Douwe Engels nog steeds recordhouder die zijn kerstboom tijdens de eerste editie 7 meter en 80 centimeter ver wierp. Bij de dames staat de Duitse Gertrud Lobke nog steeds op de eerste plaats met een afstand van 5 meter.
Kerstboomwerpen begint maandag 31 december om 14.00 uur en duurt voort tot 15.30 uur. Direct daarna is er prijsuitreiking.