Kamervragen en drukte bij meldpunt na aandacht leeftijdsdiscriminatie 

ANBO-PCOB heeft een stortvloed aan reacties ontvangen naar aanleiding van de berichtgeving over leeftijdsdiscriminatie onder 65-plussers. Het CDA gaat op basis van het onderzoek Kamervragen stellen.

De meest invloedrijke ouderenorganisatie van Nederland luidde afgelopen week de noodklok nadat de resultaten van een groot onderzoek naar buiten waren gebracht. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat een op de drie senioren in de afgelopen vijf jaar ervaring heeft gehad met buitensluiting op grond van leeftijd.

Op basis van het onderzoek, heeft het CDA 34 vragen gesteld aan het kabinet. Kamerleden Inge van Dijk, Harmen Krul en Eline Vedder willen onder meer weten welke actieplannen er bij het kabinet zijn om discriminatie op basis van leeftijd aan te pakken. Ook vragen ze zich af wat er wordt gedaan om in te zetten op de meerwaarde die senioriteit met zich meebrengt, zoals wijsheid en levenservaring. Antwoorden op de vragen worden binnen drie weken verwacht.

Na publicaties in onder meer De Telegraaf en tv-aandacht bij EenVandaag en Tijd voor Max kwam er veel los in de maatschappij. ANBO-PCOB riep mensen op ervaringen met leeftijdsdiscriminatie te melden via het meldpunt op de website. Hierop kwamen ruim 200 concrete voorbeelden binnen. Dit kwam bovenop de ruim 2000 reacties die uit het onderzoek naar boven kwamen. De meeste klachten gaan over banken die weigeren leningen of hypotheken te verstrekken. Verder is het aantal geluiden over afwijzingen op de (vrijwillige)arbeidsmarkt, in de medische sector en bij autoverhuur en autolease hoog.

ANBO-PCOB wil ervaringen bundelen en partijen die zich mogelijk schuldig maken aan discriminatie hierop aanspreken. Bovendien verwachten we dat er vanuit de politiek meer stappen worden gezet om leeftijdsdiscriminatie van ouderen tegen te gaan. Ondertussen roept ANBO-PCOB op om door te blijven gaan met het insturen van ervaringen. Dat kan via het meldpunt op de website: Melding van leeftijdsdiscriminatie | ANBO-PCOB.

Persbureau Ameland
Persbureau Ameland

Persbureau Ameland brengt alle actualiteiten om en rondom Ameland. Daarnaast verschijnen er verschillende reportages over de vele bewoners die het eiland rijk is. Zelf een goede tip? Mail deze naar info@persbureau-ameland.nl.

Artikelen: 1271

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *