Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Geel Wit wint van kampioen

BUREN – Geel Wit heeft voor een verrassing gezorgd door kampioen Friesland met 3-1 te verslaan. Hierdoor heeft Geel Wit rechtstreekse degradatie vermeden en houdt het nog kans om de nacompetitie te ontlopen. Dan moet zondag in Zwaagwesteinde gewonnen worden en mag Warga niet winnen van Harkema Opeinde.
De schwung zit er weer helemaal in bij Geel Wit nadat donderdag Jubbega al van de mat werd geveegd met 9-1. De eerste kans was weliswaar voor Friesland, Pieter Oene Smit tikte fraai een indraaiende bal buiten de palen, maar de eerste treffer was voor de gastheren. Een vrije schop van Siard Bonthuis leek naast te gaan, maar de bal bleef binnen en Jordi Metz gaf het laatste zetje: 1-0 na acht minuten.
Vijf minuten later stond het alweer gelijk. Bjorn Wijnberg verspeelde de bal aan André de Vries, die ongehinderd kon opstomen en de bal voorbij Pieter Oene Smit kon schuiven.
Friesland zette nog even aan en vooral Arjen Boonstra kreeg kansen, maar ze gingen er niet in. Daarna nam Geel Wit het over. Na een half uur spelen werd een bal van Jordi Metz van de lijn gekopt. Vier minuten later was het toch raak. Goed doorzetten van Paul van der Wal en Jordi Metz werd door eerstegenoemde afgerond met een fraai geplaatste kopbal bij de tweede paal: 2-1.
Arjen Boonstra schoot de bal nog twee keer op het dak van het doel en Kevin Kiewiet passeerde bijna zijn eigen keeper, maar de grootste kans vlak voor rust was nog voor Geel Wit. Lars Brouwer speelde af op Jordi Metz en die had net iets teveel tijd nodig.
Tien minuten na de rust gooide Klaas Kolk een vrije schop in de doelmond, Lars Brouwers inzet werd gekeerd waarna Jordi Metz naast schoot.
In het laatste kwartier domineerden de Amelanders. Kansen waren er voor Hein Mosterman en Jordi Metz, alvorens laatstgenoemde in de tachtigste minuut de bevrijdende 3-1 maakte, na voorbereidend werk van Frank Beijaard en Bente Bonthuis.
De laatste kans was voor Thom van der Meer van Friesland, doch ook hij kon geen verandering meer in de eindstand brengen. Het betekende de tweede nederlaag voor de kampioen, die aan Geel Wit vier punten heeft verspeeld.
Opstelling: Pieter Oene Smit; Klaas Kolk, Kevin Kiewiet, Bjorn Wijnberg, Glenn Kienstra; Hein Mosterman, Paul van der Wal, Jordi Metz, Siard Bonthuis (Frank Beijaard 54); Bente Bonthuis, Lars Brouwer.
Door Koos Molenaar
NB: Het eerste elftal heeft de lifeline gepakt met fraaie overwinningen op Jubbega (9-1) en kampioen Friesland (3-1). Oosterlittens verloor met 4-2 van Harlingen en degradeert. Geel Wit staat nu op de nacompetitieplaats, maar kan die ontlopen als het zondag wint van Zwaagwesteinde en als Warga punten laat liggen tegen Harkema Opeinde, dat nog in de strijd is om een periodetitel. Als Geel Wit wint en Warga gelijk speelt dan komen ze in puntentotaal gelijk, maar dan telt het doelsaldo dat in het voordeel is van Geel Wit.
Het tweede elftal kan zich gaan opmaken voor de nacompetitie tegen de tweede elftallen van Ruinen, Marum en VENO (Vollenhove). De nacompetitie wordt in toernooivorm afgewerkt op het terrein van een van deze clubs. Waar en wanneer wordt nog bekend gemaakt.
Uitslagen
Donderdag 9 mei VCR A1-Geel Wit A1 2-7
Donderdag 9 mei Friese Boys B1-Geel Wit B1 uitgesteld
Donderdag 9 mei Geel Wit 1-Jubbega 1 9-1
Donderdag 9 mei Geel Wit 2-MKV '29 3 uitgesteld
Donderdag 9 mei Geel Wit 3-GAVC 3 0-3
Zaterdag 11 mei Wykels Hallum A1-Geel Wit A1 uitgesteld
Zaterdag 11 mei Geel Wit B1-SC Stiens B2 15-0
Zaterdag 11 mei SC Stiens C1-Geel Wit C1 8-1
Zaterdag 11 mei Geel Wit D1-Robur D1 1-5
Zaterdag 11 mei Anjum D1-Geel Wit D2 4-1
Zaterdag 11 mei Geel Wit E1-St. Annaparochie E2 2-7
Zaterdag 11 mei Geel Wit E2-SC Stiens E7 4-1
Zaterdag 11 mei Geel Wit E3-Ouwe Syl E2 uitgesteld
Zaterdag 11 mei Geel Wit F1-St. Annaparochie F3 10-0
Zondag 12 mei Geel Wit 1-Friesland 1 3-1
Zondag 12 mei Geel Wit 2-Harlingen 2 3-1
Programma
Zaterdag 18 mei Pink. Geel Wit A1-Anjum A1 15.00
Zaterdag 18 mei Pink. Buitenpost B2-Geel Wit B1 10.30
Zaterdag 18 mei Pink. Geel Wit C1-SJO Bergum BCV Comb. C2 15.00
Zaterdag 18 mei Pink. Blauw Wit ´34 D4-Geel Wit D1 10.30
Zaterdag 18 mei Pink. Ternaard D1-Geel Wit D2 12.00
Zaterdag 18 mei Pink. SC Stiens E6-Geel Wit E1 10.15
Zaterdag 18 mei Pink. Nicator E3-Geel Wit E2 10.00
Zaterdag 18 mei Pink. Holwerd E2-Geel Wit E3 09.00
Zaterdag 18 mei Pink. Wardy F1-Geel Wit F1 09.30
Zaterdag 18 mei Pink. Geel Wit F2-SJO HRC F5 10.45
Zondag 19 mei Pink. Zwaagwesteinde 1-Geel Wit 1 14.00
Zondag 19 mei Pink. MKV '29 4-Geel Wit 3 10.30
Maandag 20 mei Pink. SC Kootstertille B1-Geel Wit B1 10.15