Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Geel Wit tegen VC Trynwalden

BUREN – Hoe anders had de wedstrijd Geel Wit-VC Trynwâlden kunnen verlopen als Bente Bonthuis, na een voorzet van Sander Hekkelman, in de derde minuut iets lager had gemikt. Nu belandde de bal op de lat. De bezoekers kropen door het oog van de naald, kwamen naarmate de wedstrijd vorderde beter in het spel en gingen uiteindelijk met een 2-3 overwinning huiswaarts.
De kansen in de beginfase waren voor de thuisploeg. Op aangeven van Lars Brouwer schoot Bente Bonthuis naast en na een kwartier spelen had Trynwâlden geluk dat scheidsrechter Rozendal een handsbal niet opmerkte.
Even later plaatste Frank Beijaard de bal in de hoek, maar keeper Sybren Dijkstra tikte het speeltuig buiten de palen. Daarna mocht Geel Wit de handen dichtknijpen toen een schot van Pieter Hellinga voorlangs ging. Vijf minuten voor de rust eindigde een vrije schop van Stefan Tabak op de vuisten van Pieter Oene Smit.
Trynwâlden begon sterk aan de tweede helft. En vrije schop van Laurens van Foeken werd gekeerd door de doelman en een schot van Stefan Tabak ging voorlangs.
In de 53-ste minuut was het raak. Een snelle combinatie tussen Laurens van Foeken, Daan Smit en Roelf van Foeken werd door laatstgenoemde afgerond: 0-1.
Geel Wit zette daarna aan, maar kansen voor Mark Molenaar, Bente Bonthuis en Lars Brouwer bleven onbenut. De gelijkmaker viel in de 70-ste minuut. De net ingevallen Christian Molenaar kreeg de bal van Frank Beijaard en schoof het leer in de hoek: 1-1.
Vier minuten later had Bente Bonthuis zijn team aan een voorsprong kunnen helpen, maar zijn inzet was te zacht. In de tegenstoot was het aan de andere kant wel raak. Laatste man Kevin Kiewiet verspeelde de bal en verleende daarmee Daan Smit vrije doortocht: 1-2.
Geel Wit bleef aandringen. Mark Molenaars kopbal werd van de lijn gehaald en de kopbal van Lars Brouwer werd gekeerd door de doelman. En weer werd een razendsnelle tegenstoot doeltreffend afgerond, nu met het hoofd door Pieter Hellinga.
In de negentigste minuut werd een handsbal bestraft met een strafschop. Bente Bonthuis mocht van elf meter 2-3 maken. In de slechts twee minuten extra tijd bleef de score ongewijzigd.
Opstelling Geel Wit: Pieter Oene Smit; Kayan Kiewiet, Mark Molenaar, Kevin Kiewiet, Theodoor Molenaar, Jan Ytsma, Frank Beijaard, Lars Brouwer, Jurjen Metz (Christian Molenaar, 64), Bente Bonthuis, Sander Hekkelman (Johan Kolk, 70).
Door Koos Molenaar
Uitslagen
6 september
Geel Wit A1-Hardegarijp A1 4-1
Bergum BCV B4-Geel Wit B1 3-4
Friese Boys C1-Geel Wit C1 0-12
7 september
Geel Wit 1-VC Trynwalden 1 2-3
Programma
13 september
Blauw Wit '34 A2-Geel Wit A1 10.30
Geel Wit B1-VIOD B1 15.00
Geel Wit C1-Blauw Wit '34 C5 15.00
Anjum D1-Geel Wit D1 10.45
Geel Wit D2-Ouwe Syl D3 10.45
SJO Bergum BCV E1-Geel Wit E1 10.15
ASC E1-Geel Wit E2 10.15
Geel Wit E3-Wardy E1 10.45
SJO Bergum BCV F3-Geel Wit F1 10.15
Geel Wit F2-Blija F1G 10.45
14 september
Harkema Opeinde 1 -Geel Wit 1 14.00
Geel Wit 2 -Akkrum 2 15.00