Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Geel Wit ruim langs Bakkeveen

NES – Geel Wit heeft de laatste bekerwedstrijd in winst omgezet. Bakkeveen werd zondag met 4-1 verslagen.
De bezoekers kwamen goed uit de startblokken en stonden al na zes minuten op voorsprong. Uit een hoekschop kwam de bal uiteindelijk bij Dennis Kamminga en hij scoorde de openingstreffer.
Bij Geel Wit was de organisatie niet in orde en daar maakten de bezoekers gebruik van. De volgende kans was voor Sjoerd Valk, hij schoot naast en Mark Bakker werd gestuit door Matthijs Rijpstra, de keeper van de A’s die Pieter Oene Smit verving.
Na een half uur spelen kwam Geel Wit uit het niets op gelijke hoogte. Siard Bonthuis zette een aanval op met broer Bente en prikte de bal in de korte hoek: 1-1.
Vanaf dat moment was de ban gebroken en had Bakkeveen niets meer in te brengen. Zes minuten later werd Kevin Kiewiet in het strafschopgebied onderuit gehaald. Scheidsrechter Steenhuis wees naar de stip en Paul van der Wal voltrok het vonnis: 2-1.
Na de pauze eiste Danny Metz de meeste aandacht voor zich op. Hij was er in de rust ingekomen en na zes minuten trof hij al doel door bij de tweede paal een voorzet van Lars Brouwer in te koppen. De twee konden elkaar goed vinden. Ze voorzagen elkaar van passes, maar waren onnauwkeurig in de afwerking. Toch zou Danny Metz nog een keer scoren, dat deed hij met een geweldig schot in de zeventigste minuut op aangeven van Bente Bonthuis.
Daarna waren Paul van der Wal en Danny Metz nog dicht bij een doelpunt, zij zagen hun inzetten over de lat getikt en voor de lijn gekeerd. Aan de andere kant was Alex Mols tweemaal kansrijk, eerst schoot hij naast en vervolgens redde Matthijs Rijpstra uitstekend.
Doordat Drachten alle poulewedstrijden won bekeren de witzwarten door. Geel Wit is op doelsaldo als tweede geëindigd.
Opstelling Geel Wit: Matthijs Rijpstra, Johan Kolk, Dennis Akkerman, Bjorn Wijnberg (Kayan Kiewiet, 46), Theodoor Molenaar, Siard Bonthuis, Paul van der Wal, Kevin Kiewiet, Ken Knoeff (Danny Metz, 46), Bente Bonthuis, Lars Brouwer (Brian Overmars, 70).
Door Koos Molenaar