Fietspad Hollum-Oerd klaar

BUREN – Het project ‘Fietspad Hollum-Oerd en natuurontwikkeling’ is klaar. Op 16 mei is het vernieuwde fietspad in officieel gebruik genomen.
In oktober 2005 startten de werkzaamheden. Het 23 kilometer lange fietspad is verbreed tot 2,5 meter en van een schelpenlaag voorzien. Ondertussen werd naast het fietspad bij paal 17 een flink stuk van het natuurgebied afgeplagd en een instroommogelijkheid gerealiseerd van zout water via De Hon. Met zware storm zal het zeewater in de duinvallei stromen. Doel van deze ingreep is om de biodiversiteit te verbeteren.
Het fietspad tussen paal 17 en 21 is spannender gemaakt door er bochten in te leggen. Voorheen was het en lang recht stuk waar je altijd tegenwind leek te hebben. Langs het pad is een aantal voorzieningen aangelegd om de fietstocht te veraangenamen. Een schuilhut, uitkijkpunt, keerpunt, fietsenrekken, knuppelpad zijn nieuw.
Gemeente Ameland is sinds  1 januari 2005 eigenaar van het fietspad. Tot die tijd was het van Rijkswaterstaat.  RWS heeft het fietspad overgedaan aan de gemeente en gaf Ameland 550.000 euro. Van dat geld plus subsidies zijn de kosten van bijna twee miljoen op 13 duizend euro na betaald.  Dat laatste draagt de gemeente bij.
Met het fietspad is Het Oerd toegankelijker geworden. In 2004 bezochten 150.000 mensen het gebied. Daarmee is dit het drukst bezochte natuurgebied dat door de provinciale vereniging voor natuurbescherming Fryske Gea wordt beheerd. ‘Daar hebben wij geen problemen mee’, zegt Richard Kiewiet van het Fryske Gea. ‘Het zijn bezoekers die gericht komen. Ze komen om te genieten van de natuur.’

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *