Bijzondere prestaties Eva en Britt op NK Acro turnen in Ahoy

In het weekend van 22 en 24 juni vond in Ahoy Rotterdam de Dutch Finals Gymnastics plaats:
Hét Nederlands kampioenschap voor Acro turnen.
Zowel Britt Metz (Buren) als Eva Kienstra (Nes) stonden ook in Ahoy. Dat ze tot de allerbesten behoorden, bleek al wel uit de voorrondes.

Britt is samen een duo met Suzanne Zuidema (Buitenpost) in de categorie C- junior.
In de voorgaande plaatsingswedstrijden het afgelopen seizoen, waarbij het limiet en de ranking belangrijk is om door te kunnen stromen naar Ahoy, werd al snel duidelijk dat het NK binnen handbereik lag en dat ze mee konden doen om de medailles. Britt en Suzanne hadden al eerder 2 x brons en 1 x goud gewonnen.

Ondanks een goeie uitgangspositie moesten ze nog steeds twee stabiele oefeningen laten zien en de jury overtuigen met de juiste techniek en artistieke uitvoering. 
Een balans oefening bestaat voornamelijk uit balanselementen, in tegenstelling tot de tempo oefeningen; hierbij gaat het vooral om dynamiek en salto’s.

Zaterdag 22 juni klopte het allemaal voor dit junioren team! Twee bijzonder mooie oefeningen waren goed voor het zilver. Ze hebben geroken aan goud, maar door een protest van de tegenstanders, die op dat moment nog de nummer 2 waren, werd dit geaccepteerd en ging het goud naar een ander duo. Desalniettemin een geweldige prestatie van een bijzonder mooi junioren team.

Eva vormt al drie jaar samen een duo met Mellanie Mertens (Broeksterwoude). Vorig jaar wonnen ze nog het brons op het NK in de categorie C- senior. Dit jaar draaiden ze mee op een hoger niveau: de categorie B – senior.
Het gaat hierbij om nog meer synchroniseren met zowel de muziek als met elkaar. Er komt nog meer emotie en uitstraling bij kijken.

Een nieuwe maar vooral moeilijke uitdaging, met als inzet het limiet hopen te halen voor doorstroming naar Ahoy.

Al tijdens de eerste plaatsingswedstrijd in Den Bosch haalden zij ruimschoots het limiet en mochten ze nog eens 2 x het zilver ontvangen.
Op zondag 23 juni tijdens de finale in Ahoy liep het helaas niet zoals gehoopt. Een griepje eerder in de week, maakte dat de scherpte ontbrak op het moment suprême.

Ondanks alles kunnen ze terugkijken op drie bijzonder mooie jaren waarin veel gewonnen is. In Ahoy werd er afgesloten met een 5e plek.

Zondagmiddag stond het NK micro springen op het programma. Zowel Britt als Eva deden hieraan mee. Samen met nog drie springsters van Gym Academy Dokkum.
Op de air track, Pegasus en minitramp werden in groepsverband moeilijke spongen beoordeeld door de jury. De meiden werden uiteindelijk, met een minimaal verschil van 0,1 pnt 2e op het NK.

Voor Britt en Eva een prachtig resultaat van een bijzonder NK weekend!

Persbureau Ameland
Persbureau Ameland

Persbureau Ameland brengt alle actualiteiten om en rondom Ameland. Daarnaast verschijnen er verschillende reportages over de vele bewoners die het eiland rijk is. Zelf een goede tip? Mail deze naar info@persbureau-ameland.nl.

Artikelen: 1338

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *