Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
De provincie Fryslân stelt vanaf 24 juni ruim 2 miljoen euro subsidie beschikbaar om ondernemers en lokale energiecollectieven te helpen bij het verduurzamen van hun plannen en bedrijventerreinen. De regeling loopt tot 2027 en is bedoeld voor het MKB, bedrijventerreinen en lokale energie-initiatieven, ook op de Waddeneilanden zoals Ameland.
Met het subsidiegeld kunnen ondernemers externe experts inhuren, nieuwe duurzame technologieën ontwikkelen of samen aan de slag met energie- en klimaatprojecten.
“Het grootste deel van het energieverbruik komt van bedrijventerreinen. Als je de doelen uit de energievisie wilt halen, moet je dáár zijn,” aldus gedeputeerde Friso Douwstra.
De subsidieregeling richt zich op vier pijlers:
De subsidieregeling richt zich op vier pijlers:
- Innovatie in het MKB: stimuleren van nieuwe duurzame technologieën, energieoplossingen en circulaire bedrijfsmodellen, zodat ondernemers kunnen investeren in vooruitstrevende en efficiënte verduurzaming.
- Verduurzaming micro- en klein MKB: financiële ondersteuning voor inhuur van externe expertise voor ondernemers die willen investeren in energiebesparende en/of CO2 reducerende maatregelen.
- Collectieve verduurzaming van bedrijventerreinen: ondersteuning bij ontwikkelen van gezamenlijke verduurzamingsprojecten op het vlak van energiebesparing, circulaire economie, biodiversiteit, bodem en water.
- Lokale energie-initiatieven: subsidie voor het inhuren van externe deskundigen voor advies bij hernieuwbare energieprojecten en energiebesparing.
Waar aanvragen?
- Ondernemers kunnen hun aanvraag indienen via de website van SNN: www.snn.nl
- Voor vragen en ondersteuning is Ynbusiness beschikbaar voor ondernemers.
- Lokale initiatieven kunnen terecht bij het Fries Energie Huis via: info@friesenergiehuis.nl
Bron: Provincie Fryslân