Verse kruiden uit je eigen tuin zijn niet alleen maar lekker, maar het is ook verrassend makkelijk om zelf te kweken. Mei is daar een perfecte maand voor. De temperaturen stijgen, de zon laat zich meer zien en alles groeit en bloeit. Of je nu een grote tuin hebt of een klein balkonnetje, met een paar potten of een moestuinbak maak je al snel een eigen kruidentuintje.
Het hoeft ook helemaal niet groot. Juist een kleine verzameling met kruiden, dicht bij jouw eigen keuken, is ideaal. Zo loop je snel even naar buiten voor wat verse kruiden zoals peterselie, tijm of bieslook. Dat geeft je gerecht extra smaak en het ziet er ook nog eens mooi uit.
Welke kruiden kan je in mei zaaien?
Populaire soorten zijn:
- bieslook
- bonenkruid
- dille
- kervel
- oregano
- koriander
- tijm
- peterselie
Veel van deze kruiden doen het goed in potten of bakken op een zonnige plek. Zorg voor luchtige potgrond en geef regelmatig water, vooral tijdens droge dagen.
Maak er iets moois van
Een kruidentuintje mag ook gewoon leuk zijn om naar te kijken. Gebruik bijvoorbeeld een grote kuip, een houten kruidenbak of een oude zinken teil van de brocantemarkt. Dat geeft meteen een landelijke sfeer aan je tuin of terras. Zet het kruidentuintje het liefst dicht bij de keuken. Dan vergeet je minder snel om verse kruiden te gebruiken en kun je gemakkelijk even wat plukken tijdens het koken.
Ook leuk: een mini theetuintje
Naast keukenkruiden is een klein theetuintje ook een leuke toevoeging. Denk aan kruiden zoals:
- citroenverbena
- munt
- citroenmelisse
- hyssop
- dropplant
Met een paar blaadjes maak je eenvoudig verse kruidenthee uit eigen tuin. Vooral munt en citroenmelisse groeien vaak snel en ruiken ook nog eens heel lekker.
Handige tips
Kruiden houden van zon en goed doorlatende grond. Oogst regelmatig wat blaadjes of takjes; daardoor blijven de planten mooi doorgroeien. Let er wel op dat munt flink kan woekeren. Die zet je daarom het beste in een aparte pot. Met een klein beetje aandacht heb je straks de hele zomer verse kruiden binnen handbereik.




