De politie doet onderzoek naar een confrontatie tussen twee partijen op Ameland, waarbij mogelijk geweld is gebruikt. Een van deze partijen betreft een aantal journalisten van PowNed, die op het eiland waren om verslag te doen van een feest.
Dinsdagavond 5 december ontving de politie rond 18.00 uur een melding van een conflictsituatie op het eiland, waarbij meerdere mensen betrokken waren. Toen de politie ter plaatse kwam, hebben zij de groepen uit elkaar gehaald en zijn met de betrokkenen in gesprek gegaan. Er zijn op dat moment afspraken gemaakt voor het doen van een aangifte. Vervolgens heeft de politie de journalisten naar een andere plek op het eiland gebracht.
Onderzoek
De politie is direct een onderzoek gestart naar hoe het conflict is ontstaan, wat er precies is gebeurd en welke rol de verschillende betrokkenen daarin hebben gespeeld. Uit dat onderzoek moet ook blijken of er sprake is van letsel en/of schade en hoe dat is ontstaan. Er is op dit moment niemand aangehouden. Het onderzoek is nog niet afgerond.
Statement gemeente Ameland
Gisteravond werd op Ameland Sunterklaas gevierd, een oude traditie op het eiland. Tijdens het feest vond er een incident plaats tussen verslaggevers en een aantal Amelanders. Dat betreuren wij zeer. We keuren uiteraard het gebruik van geweld af. Het hele jaar door ontvangen eilanders met plezier vele tienduizenden gasten. Het is een open en gastvrij eiland en dat blijft het ook: iedereen is welkom op Ameland.
Eén keer per jaar vieren Amelanders met elkaar feest, tijdens Sunterklaas. Het is een feest van en vóór eilanders. Oftewel, een feest dat Amelanders graag met elkaar vieren. Vorige week werden er naar aanleiding van een reportage over het feest op verschillende plekken op social media opgeroepen om naar Ameland te komen om het feest te verstoren. Wij betreuren deze oproepen ten zeerste.
De politie heeft ingegrepen tijdens het incident en onderzoekt nu met het Openbaar Ministerie of er strafbare feiten zijn gepleegd en welk vervolg dit zal hebben.




