Ameland sluit zich aan bij BOA-convenant voor betere natuurhandhaving Waddenzee

Onrust over mogelijke natuurmaatregelen in Waddengebied

WADDEN – Mogelijke natuurmaatregelen in het Waddengebied zorgen voor onrust bij bewoners en ondernemers. In het kader van nieuwe beheerplannen wordt onderzocht welke maatregelen nodig zijn om de natuur in de Waddenzee te beschermen. Er zijn nog geen definitieve besluiten genomen.

Bij het opstellen van de beheerplannen wordt gekeken naar verschillende mogelijkheden om beschermde dieren, planten en leefgebieden te behouden. Daarbij kunnen gebieden tijdelijk worden afgesloten, bijvoorbeeld tijdens het broedseizoen, om vogels te beschermen.

De mogelijke maatregelen roepen vragen op over de gevolgen voor bewoners, vissers en recreanten. Een petitie waarin aandacht wordt gevraagd voor de leefbaarheid en het toerisme in het Waddengebied is inmiddels ruim 50.000 keer ondertekend.

Minister Karremans heeft benadrukt dat het hele jaar afsluiten van grote delen van de Waddeneilanden voor publiek niet aan de orde is. Welke maatregelen uiteindelijk worden genomen om de natuur te beschermen, moet nog blijken.

Persbureau Ameland
Persbureau Ameland

Persbureau Ameland brengt alle actualiteiten om en rondom Ameland. Daarnaast verschijnen er verschillende reportages over de vele bewoners die het eiland rijk is. Zelf een goede tip? Mail deze naar info@persbureau-ameland.nl.

Artikelen: 2430